Prime Banking - Kredyty hipoteczne, Kredyty gotówkowe, Ubezpieczenia Gdańsk Gdynia Sopot Trójmiasto

Jaki kredyt hipoteczny otrzymam przy dochodach 5500zł, 9000zł, czy 12500zł?

Nieustające zmiany na rynku powodują ciągłe wahania zdolności kredytowej, a kredyt hipoteczny nie jest dziś dostępny dla wszystkich.

RPP podnosi stopy procentowe, a banki z miesiąca na miesiąc zmieniają warunki kredytowe. Wraz ze zmianą oprocentowania i oferty cenowej, często korygowana jest także maksymalna dostępna zdolność kredytowa.

Chciałbyś zaciągnąć kredyt hipoteczny i zastanawiasz się jaka jest Twoja zdolność kredytowa? Planujesz zakup ale nie wiesz jaką kwotę kredytu możesz sobie pozwolić?


Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie – przedstawiamy wysokość maksymalnej zdolności kredytowej w bankach (stan na grudzień 2022).

Zdolność kredytowa – singiel z dochodem 5500zł

Według stanu na grudzień 2022 roku, osoba prowadząca jednoosobowe gospodarstwo domowe, będąca w wieku około 30 lat, zarabiająca ok 5500zł netto miesięcznie, ma zdolność kredytową na kwotę od ok 215000zł do ok 310000zł w zależności od banku. Różnice w zdolności jak widać są ogromne, obecnie najbardziej rygorystycznie do tej kwestii podchodzi bank BNP Paribas. Najbardziej liberalnie – mBank. Zakładamy, że osoba wnioskująca o kredyt nie ma żadnych innych zobowiazań kredytowych.

Małżeństwo z dochodem 9000zł a kredyt hipoteczny

Dla osób prowadzących wspólne gospodarstwo domowe mamy dobrą wiadomość – zdolnosć kredytowa w grudniu 2022 roku jest wyższa niż przed miesiącem. Założymy, że naszymi klientami jest małżeństwo zarabiajace kwotę 9000zł netto miesięcznie, nie mające innych zobowiazań kredytowych oraz dodatkowych osób na utrzymaniu. Kwota kredytu jaką moga otrzymać nasi klienci, zawiera się w przedziale od niecałych 400.000zł do nawet 510.000zł w zależnosci od banku.

Zdolność kredytowa małżeństwa z dwójką dzieci przy dochodach 12500zł

675. 000zł – aż tyle kredytu hipotecznego może zaciągnąć gospodarstwo domowe 2+2. Najwyższą zdolnosć kredytową przy tych paramretrach mamy w banku PKO BP. Zakładamy dochody netto w wysokości 12500zł, dwójkę dzieci oraz brak zobowiązań kredytowych. Wiek kredytobiorców określamy na 30 lat. W tym wypadku różnice w zdolności kredytowej między bankami są bardzo duże. Najniższa zdolność to tylko 480000zł, mamy zatem różnicę niemal 200000zł między bankami, przy tych samych parametrach!

Ważne: każdy przypadek traktowany jest bardzo indywidualnie – zdolność kredytowa zależy od szeregu czynników. Zachęcamy do bezpłatnych konsultacji stacjonarnych lub online – sprawdzimy Twoją aktualną zdolność kredytową i prześlemy najbardziej aktualne symulacje kredytowe.