MDM 2018. Ostatnia szansa – bądź gotów!

MDM 2018. Ostatnia szansa – bądź gotów!

Program Mieszkanie dla Młodych kończy się w 2018 roku. W zasadzie pewnie w okolicach stycznia 2018 roku. Lepiej przeczytaj i dobrze zaplanuj kroki!

Już wyjaśniamy.

W pierwotnym zamyśle, program Mieszkanie dla Młodych miał wspierać młode rodziny w uzyskaniu własnego „M” i dotyczył jedynie rynku pierwotnego. Ponieważ większość transakcji rynkowych dotyczy rynku wtórnego, środków dotychczas nie brakowało. W  okolicach września 2015 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o programie MDM, która dopuściła również do programu transakcje z rynku wtórnego. Z dnia na dzień program stal się bardzo popularny – popyt na dofinansowania znacznie przewyższył dostępne środki których szybko zaczęło brakować.

Zgodnie z ustawą w danym roku kalendarzowym można wykorzystać środki przyporządkowane na ten rok oraz 50% środków przeznaczonych na rok następny. Dotychczas (rok 2016) mieliśmy sytuację że środki przeznaczone na cały rok kończyły się w połowie lutego, natomiast pod koniec marca na wykończeniu było również 50% środków z roku przyszłego. Ponieważ rok 2018 jest ostatnim rokiem dostępności programu, a uwolnienie środków nastąpi 2 stycznia 2018 roku, można przypuszczać że cała pula (ok 380 mln zł) skończy się w okolicach końca stycznia!

Nie czekajmy zatem na ostatni dzwonek, skontaktuj się z doradca PRIME BANKING, wybierzmy nieruchomość i przygotujmy dokumentację kredytową już na 2 stycznia!

Najważniejsze założenia programu:

  • Mogą z niego skorzystać tzw. Single jak i małżeństwa z dziećmi
  • Żaden z kredytobiorców nie mógł mieć wcześniej na własność domu, lokalu mieszkalnego ani spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (nie dotyczy rodzin z przynajmniej 3 dzieci)
  • Kredyt musi być zaciągnięty na okres minimum 15 lat na kwotę przynajmniej 50% ceny transakcyjnej
  • Wysokość dopłaty jest ustalana o położenie nieruchomości (miejscowość), rynek, metraż oraz ilość dzieci znajdujących się w gospodarstwie domowym
  • Wskaźniki dopłat zmieniają się co kwartał.
  • Maksymalna powierzchnia mieszkania to 75m2 a domu to 100m2 (odpowiednio 85m2 oraz 110m2 w przypadku gospodarstw z przynajmniej 3 dzieci)
  • Przez pierwszych 5 lat po uruchomieniu MDM nie można sprzedać lokalu, wynająć, zameldować dodatkowych osób.

                                        

Jeśli spełniasz warunki i jesteś zdecydowany działać, niezwłocznie skontaktuj się z doradcą PRIME BANKING w celu uzyskania reszty informacji.

Kontakt

Prime Banking
Gdańsk
NIP: 646-262-58-90
Regon: 242745741

Tel: 506 341 129
E-mail: lukasz.kubista@prime-banking.pl

Lokalizacja

Napisz do nas

[contact-form-7 404 "Not Found"]