Kredyty Hipoteczne: Czego nie mówią porównywarki kredytowe?

Kredyty Hipoteczne: Czego nie mówią porównywarki kredytowe?

Dość popularnym źródłem informacji o ofercie banków, są tzw. porównywarki kredytowe.

Wystarczy wpisać parę danych, następnie 3 kliknięcia myszką i powinniśmy mieć już dostęp do tabeli najlepszych aktualnie ofert bankowych. Ale czy na pewno?

Porównywarki kierują się prostym mechanizmem – najlepszy kredyt to taki, w którym oprocentowanie jest najniższe. Problem w tym, że oprocentowanie i suma odsetek z nim związana to nie jedyny koszt kredytu. Najczęściej najniższe oprocentowanie wiąże się z koniecznością zapłacenia bardzo wysokiej prowizji początkowej za udzielenie kredytu (np.  3,25% kwoty kredytu) albo dodatkowego ubezpieczenia na życie czy utraty pracy (np. 5% kwoty kredytu).

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na szereg dodatkowych kosztów: koszt prowadzenia rachunku przez cały okres (czasem nawet 25zł miesięcznie), obowiązkowej karty kredytowej (do kilkuset złotych rocznie), ubezpieczenia na życie którego wymaga bank przez cały okres kredytowania, ubezpieczenia niskiego wkładu, ubezpieczenia pomostowego, kosztu wyceny nieruchomości, opłaty za wcześniejszą spłatę, itp., itd.

 

Nie daj się zwieźć. Skonsultuj temat z ekspertem. 

Zapraszamy do kontaktu.

PRIME BANKING

Kontakt

Prime Banking
Gdańsk
NIP: 646-262-58-90
Regon: 242745741

Tel: 506 341 129
E-mail: lukasz.kubista@prime-banking.pl

Lokalizacja

Napisz do nas

[contact-form-7 404 "Not Found"]