Dla firm

Kredyt inwestycyjnyKredyt obrotowyKredyt w rachunku bieżącymLeasingFaktoring

Kredyt inwestycyjny, jak sama nazwa wskazuje, służy sfinansowaniu inwestycji zakładanej przez przedsiębiorcę. Są trzy rodzaje kredytów inwestycyjnych dla firm. Pierwszy to kredyt na wyposażenie, przydzielany na zakup lub unowocześnienie wyposażenia przedsiębiorstwa np. sprzętu, komputerów czy maszyn. Drugi to kredyt na restrukturyzację, przeznaczony na wydatki związane z restrukturyzacją firmy. Trzeci rodzaj kredytów inwestycyjnych to kredyt na zakup, skierowany do osób, które planują stworzyć nowe obiekty przemysłowe.

Kredyt obrotowy wybierają przedsiębiorcy, którzy potrzebują środków na finansowanie bieżącej działalności firmy. Pieniądze w ten sposób otrzymane, można przeznaczyć na zakup towarów, surowców, materiałów czy usług oraz na zapłatę nieprzeterminowanych zobowiązań.

Kredyt w rachunku bieżącym to tak naprawdę limit debetowy, którego wysokość i czas trwania bank określa w umowie. Aby uzyskać tego rodzaju kredyt, najlepiej od jakiegoś czasu posiadać rachunek firmowy w danym banku. Limit kredytu wyliczany jest na podstawie wysokości obrotów na rachunku bieżącym, poziomu zdolności kredytowej, rodzaju proponowanych zabezpieczeń spłaty kredytu.

Leasing – najczęściej kojarzony jest z samochodami. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która może być jego przedmiotem. Można wziąć w leasing maszyny, sprzęt komputerowy a nawet nieruchomości.

Forma krótkiego finansowania dla firm udzielających tzw. Kredytów kupieckich. Poza zapewnieniem szybkiego dostępu do gotówki, faktoring to także pakiet dodatkowych usług, takich jak prowadzenie kont rozliczeniowych odbiorców, monitorowanie i egzekwowanie płatności oraz przejęcie ryzyka niewypłacalności odbiorcy.

Kontakt

Prime Banking
Gdańsk
NIP: 646-262-58-90
Regon: 242745741

Tel: 506 341 129
E-mail: lukasz.kubista@prime-banking.pl

Lokalizacja

Napisz do nas

[contact-form-7 404 "Not Found"]